• Feed RSS

Pages

9 Nisan 2011 Cumartesi

Fener'e Kaybedersen Şikecisin , Rakibine Yatarsan çok güzelsin..


Geçen senede bu kanun geçerli değilmiydi lig pislik toz içindeydi bursa şampiyon oldu tozun rengi değişti pembeleşti..
Mantık düz fener şampiyonluk yolundaysa rakip kaleci hatalı gol yiyemez rakip oyuncu hata yapamaz rakip ligin ortalarındada olsa hiçbir amacı olmasada kötü oynayamaz..
Ayrıca eğer fenerin ezeli rakipleri şampiyonluk yolunda ise ve fenerin mağlubiyeti onların şampiyonluğuna etki edecekse fener bu maçları satar kesin satar öyle bir takımdır fenerbahçe şöyledir bölyedir bu söylentiler fener maçı kazanana kadar sürer sonra sessizlik olur , havadan sudan konuşulur..
Fenerbahçe geçen sene beşiktaşla inönüde maç yapacaktır arkasında beşiktaş ile kupa maçı vardır fener yatacaktır kesindir..Gerçekten fener o maçı kaybetseydi belkide kupa alma olasılığımız artacaktı..Ancak fenerbahçe kimliğiyle oynadı ve kazandı belkide olacakları bile bile..Ama bunlar unutulur çok çabuk unutulur hemde maçtan hemen sonra dolaba soğumaya konur yıllar geçtikçe soğudukça soğur..
Ancak kimse geçen yılki bursa bjk maçını konuşmaz kimse ankaragücü bursa maçlarını konuşmaz onlar tertemiz maçlardır..ibrahim toraman bilerek hata yapmaz rüştü zaten hep öyle goller yiyordur veya gününde değildir..Bu gününde oldukları vakitler hep bizle yapılan maçlara denk geliyor nedense..
Bu mantık artık iyice oturdu öyle normal birşey olduki ne zaman şampiyonluğa yaklaşsak tüm takımlar canlarını dişlerine takarak oynuyorlar bize karşı öylede olması lazım ama herkese karşı!..Ancak bakıyoruzki diğer takımların şampiyonluk yolunda önlerine taş çıkması genelde çok sık görülen bir olay değil..Ha görülmezmi görülür o zamanda ŞİKE dir.
Bir düşünelik kendimize bir soru soralım gs trabzona kaybetse manşetler ne olur diye ? ne olacak gs zaten kötü takımdır ölmüştür nasıl yatsın ? Halbuki fener maçına gelince bu adamlara birşeyler oluyor canla başla oynuyorlar..ancak eğerki gs kazanırsa vay halimize bitmez bu lig yemin ediyorum Allah bizleri korusun trabzon sallar bize gene resmi sitesinden kalecinin annesinin bindiği otobüsün şöförü siirtliymiş eee aziz yıldırımında bir toplantıda hapşurduğu sırada çok yaşa diyen bir vatandaşla aynı memleketli vay benim memleketim vay benim ligim bu durumlara düşecekmiydin sen :(
Şampiyonluk her sene tekrar eden bir maraton olmasak ne olurki ? olmayalım ne olacak bizim büyüklüğümüz şampiyonlukla ölçülmezki..Bak herkes bize rakip bu bile büyüklük değilmidir ? Herkes bizim bir kulvarda yenilmemiz için dualar ediyo elleri klavyede maçların bitmesini bekliyo bu büyüklük değildirde nedir ?
Bitirecek en güzel cümleyle bitiriyorum :
"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz"

0 yorum:

Yorum Gönder