• Feed RSS

Pages

27 Nisan 2012 Cuma

Mucizevi Galatasaray Galibiyeti 1-2..Bu maç uzun zamandır galatasaraya karşı oynadığımız en "zavallı" futbolla kazandığımız bir maç oldu.mucize dememin sebebide tam bu sebepten.

Çıkan kadro pek kötü değil gibiydi en azından elimizdeki oyunculara bakacak olursak bu böyleydi.Ancak taktik olarak belliki galatasarayı üzerimize çekip yormak , kontralardan gol bulmak veya rakip yorulunca baskıyı arttırıp maçı almaktı..Ancak rakip aksine maç sonu bizden çok daha diri bir oyun ortaya koydu zaman geçtikçe üzerimize daha fazla geldi burada ekstra şanslı olduğumuz bir nokta oldu.Bu açıkçası en beklenmedik teoriydi ancak gerçekleşti.Bu teori kontradan gol atmaktı ; Kabul edersiniz ki Fenerbahçe kontradan pek gol atan bir takım değildir.Ancak birşeyler oldu şans yanımızda oldu ve 3 pasta golü  bulduk.

Öğrenilmiş çaresizlikti bu maçı bize kazandıran..Şansın yanımızda olduğunu söyledik ancak birde volkan demirel gerçeği vardı ..Son derece başarılı bir performans sergilediğini söylememek haksızlık olur.Galatasaraylıların beceriksizliğide vardı fakat tuttuğu toplar her kalecinin tutacağı toplar değildi.Volkanın bu başarısı Galatasarayı demorolize etti.

Çok kötü oynadığımız bir maçı kazandığımızı  kabul etmemiz gerekiyor.Fakat sonuç olarak tüm oyuncuların ve kocamanın dediği gibi "asıl amaç 3 puanı alıp dönmek" olduğu için pek sorgulanmıyor oynanan oyun.Ancak  aykut kocamanın atıp yatalım taktiği bizden birkaç kişiye sonunda kalp krizi geçirtecek.Açık oynayıp kaybettiğimiz maçtan sonra kim çıkıpta gole niye yatmadık derki ? Herkes çok iyi oynadığımız maçı kazandık demek ister.Şansımızın yardımıyla kazandığımız maçlar genelde hep  kocaman zamanında oldu.Biz teknik beceri göstermesini istiyoruz hocamızdan.

Önümüzde kendi sahamızda oynayacağımız bir galatasaray maçı var hangi fenerli rahat bir galibiyet alacağımızı söyleye bilir ? Halbuki daha önceki dönemlerde her halukarda Galatasaray maçları saraçoğlunda bizim için çok rahat geçerdi.Bu Aykut hocamızın büyük maçlarda pek etkili olamamasının göstergesidir.Bu noktada bizi en çok umutlandıran futbolcularımızın kendilerini aşmaları ve insanüstü oynayıp gol yollarında etkili olmaları ve şans.Çünkü kocamanın taktik anlayışı gol atmayı zorlaştırıyor.

Chelsea Barcelona maçında drogba çıkar yerine torres girer ve barcelona geride bir-iki adam tutmaya başlar.Bakarki gol gelmiyor herkesi hucüma çıkarır barça...ve gol olur torres golü atar barcelonaya hatasının karşılığını ödetir.Biz ne zaman böyle birşey yaptık ? biz ne zaman öndeyken forvet değiştirip forvet aldık ? (büyük maçlardan bahsediyorum) bizim yaptığımız alexi forvete göndermek forveti çıkarıp orta saha almak ve bu taktikle kazanmak için dua etmek..!

Emrenin olmaması bu kadar atak yememizde en büyük etkendir.Umarım takımdan uzaklaştırılmaz.Herşeye rağmen oyuncular ellerinden geleni yapıp maçı kazandı.Oyuncu bazında bakarsak ;

Volkan : Maçın kahramanıydı net!.Kurtarışları hem rakibi bozdu hem fenerbahçeye ruhu getirdi.
Ziegler :Çok iyi bir maç çıkardı golünden sonra hiç ileri çıkmaması kötü oldu,Soldan atak yapamaz hale geldik.Defansif olarak hatasız oynaması rakibi ataklarını sadece tek bir kanattan yapmak zorunda kalmaya itti.
Gökhan : Her geçen gün eski gökhan olma yolunda ilerliyor.Ancak kademe konusunda bu sene çok kötü bence.
Yobo : çok göze batmasada başarılıydı.Mehmet topuz gibi


Bekir   :Volkandan sonra en iyisiydi.Genele bakarsak oynadığı son 5 maçın hepsinde kendini biraz daha geliştirdi.Soğuk kanlı olması çoğu zaman iyi olsada bizi çok tedirgin ediyor.
Selçuk :çok koştu yoruldu fakat yaptığı hatalarla pamuk ipliğine bağlı oynuyoruz.Emre takıma kazandırılmalı
Baroni : Performansını giderek appiah'a benzetiyorum.Artık rakibine baskı yapıyor.Orta sahada emrenin görevini layığıyla yerine getirdi.
Özer  : çok çok iyi oynadı biz bu özeri seviyoruz.Kendine güveni gelmesi halinde taraftarın sevgilisi olacaktır.
Mehmet : İkinci yarı sakatlandı sanırım.Oyunda çok gözükmesede galibiyetin gizli mimarlarındandı.
Stoch : Bu çocuk bu sene Fenerbahçe için  kurtarıcı bunu şimdide söylüyorum sezon başında da söyledim.Stoch alex ten sonra topu ayağına aldığında tehlikeli olabilecek tek oyuncu takımımızda.
Caner : sarı karta kadar oldukça etkiliydi karttan sonra oyunu bozuldu.ancak savruk oynaması çok kötü.Ayağına topu daha yakın tutması lazım.
Alex : ilk yarı çok yoruldu çokta iyiydi baskıya rağmen ikinci yarı oyundan sakatlanıp çıktı sanırım , yoksa onu çıkarmanın mantıklı bi açıklaması olamaz.
Bienvenu : çok etkili bir forvet.çalım atabilmesi en önemli özelliği.Gittikçe kendini geliştiriyor bence.
Sow : Yalancı koşularından birinde ziegler gol attı onun dışında pek etkili değildi.Sakatlanması belkide oyun açısından iyi oldu ancak sezonu kapatması alternatifler açısından çok kötü...

0 yorum:

Yorum Gönder