• Feed RSS

Pages

19 Şubat 2012 Pazar

Sivas Maçının Gizli Bir Kahramanı vardı..


Özgür çek..


Maça sonradan girmesine rağmen oldukça baskılı başladı maça..Geçen sene stoch için ne düşünüyorsam bu senede özgür için aynı şeyleri düşünüyorum..Oyuna sonradan girerek oyuna hareket getirmesi şüphesiz hiçbirimizi şaşırtmadı..Hepimiz ondan bunu bekliyorduk umarım daha fazla vakit alır ve stoch gibi değişilmez bir oyuncu olur..


Maça genel olarak bakacak olursak ;

Stoch ve canerin yokluğunda çıkabilecek en iyi kadro çıkarıldı..Ancak değişen birşey yok hala kötü futbol devam ediyor..Ama sevindiren yanlarıda varki Alex kendine gelmeye başladı sow ile beraber yükselişe geçmeleri en büyük umudum-beklentim..

Emre belözoğlu bu takımın vazgeçilmezi olduğunu maçta tekrar gösterdi..Onunla Fenerbahçe ortasahası daha güzel..Yalnız bunuda söylemek zorundayım "Baroni ve topuza rağmen"..ikiside büyük düşüş içindeler..Baroni ara ara da olsa katkı verebiliyor , yalnız mehmet hala geçen yılın ekmeğini yiyor gibi.

İssiat Dia kötüydü ancak form tutabildiğinde tekrar eski günlerine dönecektir..

Keza Bekir irtegün hata yaptı evet ama sürekli oynatıldığındaki başarısınıda hepimiz biliyoruz.

Sivasspor'dan bahsedecek olursak gerçekten çok zevk veren bir oyun oynuyorlar..Play off lara kalmalarını çok isterim.

Son olarak seyirci gene muhteşemdi küfür yok hakaret yok tezahürat var destek var...
Orada 35.000 kişi var diyenleri anlamakta mümkün değildi..Stad full doluydu en azından 47.000 kişi vardı net..Fenerbahçe herşeyiyle güzel.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

Dia için bsy söylemeye gerek yok. Ben bizim taraftarı da anlamıyorum arkadaş...Hiç mi anlamıyorlar spordan, sporcudan... Üstüste oynadıkça performansı çok değişir oyuncunun. Kendine güveni arttıkça neler olabiliceğini Stoch'da dahayeni görmüşken üstelik.

Dia oynamaya devam ederse/sağ kanatta, gayette artacak performansı...O yüzden size katılıyorum.

Baroni bazen çıldırtıyor ama top kullanabilme ve hcuma destek verebılme ozellıklerı nedenıyle Emre'den sonraki ilk tercih. Topuz maalesef bunu veremedi...Verseydi Topuz alırdı formayı...

Topuz'a gelirsek...Ben inanamıyorum ondaki düşüşe. Bir sebebi olması lazım. 3 ay evvel o olmazsa olmaz, inanılmaz direnç katıyor. Mücadele katıyor ve tempomuzu artırıyor diyordum. Hatta sene başında Engin Baytar ,e Kazım'la karşılaştırıp şanslı olduğumuzu düşünüyorduk. Geçen sene inanılmaz oynadı...Ne oldu anlamış değilim.

Bekir'e güveniyorum ben. Hata yapsa da güvenilir bir oyuncu stoper olarak. Karakteri de sağlam. Performansını da gayet arttırır sürekli forma şansı bulursa. O yüzden güvenilir bir yedek stoper.Aynı şekilde Serdar'a da güveniyorum. Elimizde bir cevher var..Gelişmesi bize bağlı. Onun en büyük eksikliği çevik değil pek. O yüzden hızlı hucumlarda rakibi arkada karşılamayı seçiyor. Bu da rakibin ileri çıkması demek... Yobo'da benzer. Lugano izin vermiyordu forvetlerin top almasına... Kazanılabilecek bir özellik. Lugano'nun gücü ve tecrübesi 22 -23 yaşında pat diye olacak bir şey değil.

Kötü bir süreçten geçiyor olabiliriz ama şu beğenmedim değiştirin bu adamı anlayışını kırabiliriz bu dönemde. Aykut Hoca'da fazlasıyla farkında bu anlayışın zararlarının.

Beklentim düzene geçen fikstür ile performansların artması....

Harun dedi ki...

Düşünceleriniz düşüncelerimle hemen hemen aynı gibi (: aykut hocaya çok kızarım ama bu maç elindeki oyunculardan çıkarabildiği en güzel kadroyu çıkardı diye düşünüyorum.

Yorumunuz için teşekkürler

Yorum Gönder